Każda księgarnia stacjonarna czy księgarnia internetowa w swojej ofercie posiada różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, których zadaniem jest pomoc w szybszym opanowaniu każdego typu i ilości materiału. W jaki sposób je wykorzystać, aby nauka przyniosła zamierzony efekt?

Co jest ważne?

Skuteczna nauka


Autor zdjęcia: Wesley Fryer

Bez względu na to czy w opanowywaniu materiału będą pomagać podręczniki szkolne, zeszyty ćwiczeń czy karty pracy to bardzo ważne jest to, aby odpowiednio nastawić się do nauki. Samopoczucie uczącego się jego nastroje, a nawet myśli będą miały wpływ na skuteczność zapamiętywania. Nie mniej ważny jest sam styl uczenia się tzn. warto się zorientować, które zmysły odgrywają ważniejszą rolę przy zapamiętywaniu materiału.

Bardzo ważne są narzędzia, które pomagają w nauce. Na rynku dostępne są nie tylko podręczniki, ale także repetytoria, vademeca, karty pracy, ćwiczenia multimedialne. Jednak dobór narzędzia zależy od rodzaju, ilości materiału. Bez względu na to czy przy uczeniu będą wykorzystywane podręczniki do gimnazjum, książki akademickie czy fiszki najważniejsze jest odpowiednie rozdzielenie materiału na równe części i rozłożenie nauki w czasie.